Sēru ceremonija Ropažu brāļu kapos

Sestdien, 2017.gada 29.aprīlī biedrības "Mūsu atmiņas memoriāls" biedri piedalījās Sarkanās Armijas kritušo karavīru mirstīgo atlieku apbedīšanas sēru ceremonijā.

Šis piemiņas pasākums ir kļuvis par tradīciju, kad Latvijas meklēšanas vienību dalībnieki pirms Uzvaras dienas svinīgos apstākļos zemes klēpī gulda pēdējā laikā atrastos karavīrus, kuri krituši Latvijā pēdējā kara asiņaino kauju laikā. Šogad zemē tika gulditi vairāk nekā simts Sarkanās Armijas karavīru un virsnieku. Tas ir jauns apstiprinājums tai briesmīgajai cenai, kura tika samaksāta par Latvijas atbrīvošanu no nacisma. Diemžēl, pēc atrastajām medaļām un medaljoniem izdevās noskaidrot tikai piecu kritušo vārdus.

Sēru mītiņā klātesošie diplomātiskā korpusa pārstāvji atgādināja seno patiesību par to, ka tautas atmiņā karš turpinās tik ilgi, līdz nebūs apbedīts pēdējais tajā kritušais karavīrs. Arī šajā sestdienas rītā sēru ceremonijas dalībnieki šo mirkli it kā tuvināja par veselu dienu. Un droši vien tas bija dziļi simboliski, ka visas no tā tālā kara varoņiem atvadu ceremonijas  laikā lija pavasarīgs lietus - kā viņu varoņdarba apraudāšanas simbols, un kā kā atjaunotnes simbols.

Mūžīga piemiņa kritušajiem varoņiem!

©2021 Mūsu atmiņas MEMORIĀLS. Dizains un saita atbalsts: Xprint media

Meklēt