67 karavīru pārapbedīšanas ceremonija

Šodien, slaveno "Ziemassvētku" kauju Tīreļpurvā, kuru laikā krita daudzi tūkstoši cariskās Krievijas armijas karavīru - latviešu strēlnieki un Sibīrijas strēlnieki, 101. gadadienā brāļu kapos "Silenieki" pie Ložmetējkalna notika Latvijas meklētāju vienību dalībnieku atrasto Pirmā pasaules kara Ziemassvētku kaujās kritušo 67 karavīru pārapbedīšanas ceremonija.

Skanot militārā orķestra skaņām un godasardzes zalvēm un klātesot Latvijas Republikas aizsardzības ministram, vietējo pašvaldību vadītājiem un Krievijas vēstniecības pārstāvjiem, kritušie karavīri saskaņā ar baznīcas rituāliem tika guldīti zemē.

Pēc meklēšanas vienību dalībnieku zemē atrastās medaļas izdevās noskaidrot tikai viena kritušā Sibīrijas strēlnieka vārdu. Pēc meklēšanas vienību rīcībā esošajām ziņām Krievijas armijā tajās kaujās bez vēsts pazudušo skaitā bija vairāk nekā deviņi tūkstoši cilvēku, - tas nozīmē, ka Tīreļpurvā joprojām vēl ir daudz neapbedītu Pirmā pasaules kara ierindnieku un virsnieku mirstīgo atlieku. Vien cerību atrast tos un noskaidrot viņu vārdus paliek arvien mazāk un mazāk.

Mūžīga piemiņa kritušajiem varoņiem!

©2022 Mūsu atmiņas MEMORIĀLS. Dizains un saita atbalsts: Xprint media

Meklēt