"Mūsu atmiņas MEMORIĀLS"

Latvijas vēstures jautājumi — tās dramatiskās XX gadsimta, vai vismaz, — gadsimta pēdējās ceturtdaļas vēstures jautājumi, joprojām ir Latvijas sabiedrības uzmanības centrā. To gadu notikumu tiešo liecinieku pakāpeniska aiziešana no dzīves ne tikai nemazina sabiedrisko diskusiju spriedzi, bet vēl vairāk, — daudzu visdažādāko uzskatu Latvijas politiķu plāni un darbības to pastāvīgi aktualizē un ierasti izmanto savās savtīgajās interesēs.

Šīs diskusijas centrā — Otrā pasaules kara gaitas un rezultātu vērtējumi. Tie dažkārt pieņem Latvijas sabiedrībā tieši pretēju raksturu un ir stimulējoši cēloņi jau par tradicionālām kļuvušām sabiedriskajām masu akcijām. Spilgtākās no tām — tie ir ikgadējie "Waffen SS" leģionāru gājieni pašā Rīgas centrā 16.martā un rīdzinieku Uzvaras dienas svētku plaša svinēšana 9.maijā pie Rīgas pilsētas atbrīvotāju Pieminekļa.

Šī asā sabiedriskā diskusija ne tikai šķeļ Latvijas sabiedrību divās pretējās daļās un īstenībā traucē tās integrācijai, bet arī rada lieku sasprindzinājumu starpvalstu attiecībās ar austrumu kaimiņiem — galvenokārt, — ar Krieviju.

"Mūsu atmiņas MEMORIĀLS" — Latvijas multimediju tematiskais interneta portāls, kurš risina aktuālāko sabiedrisko jautājumu visplašāko loku.

Portāla devīze:

"Cieņa pret dzīvajiem sākas ar cieņu pret kritušajiem!"

Portāla galvenais mērķis:

ticamas vēsturiskās atmiņas veidošana jaunajai paaudzei par dramatiskākajiem Otrā pasaules kara notikumiem Latvijas teritorijā.

Tikai nodrošinot visu Latvijas valsts institūciju, politisko partiju un sabiedrisko organizāciju atvērtību un atklātību, kā arī visu ieinteresēto pušu maksimāli konsolidētas un koordinētas pūles, var atrisināt galveno uzdevumu - saglabāt ticamu vēsturisko atmiņu par visu Latvijas XX gadsimta traģisko vēsturi.

Galvenie darbības veidi Citi darbības veidi Partnerorganizācijas
©2022 Mūsu atmiņas MEMORIĀLS. Dizains un saita atbalsts: Xprint media

Meklēt