Otrais pasaules karš Latvijas kartē: 610 pieminekļu un karavīru apbedījumu

Latvijas biedrība "Mūsu atmiņas Memoriāls" un Rīgas novadpētnieks Aleksandrs Ržavins ir sagatavojuši unikālu izdevumu, kurš sniedz uzskatāmu priekšstatu par cilvēces vēsturē vislielākā kara Krievijas (padomju) piemiņas mantojumu Latvijas Republikas teritorijā - pieminekļu, piemiņas plākšņu, piemiņas akmeņu, memoriālu, brāļu kapu un pat atsevišķu kapu — karti. 

Pasūtīt karti

 

Tas ir ne tikai vienkārši uzaicinājums nākamajiem kartes īpašniekiem doties braucienā un godināt savus kritušos tautiešus, apmeklēt kauju vietas un nolikt ziedus uz varoņu kapiem, bet arī vērtīgs informācijas avots, kurš iepazīstina ar dažkārt mazpazīstamām, tomēr interesantām piemiņas vietām un notikumiem.

Kartē ir atzīmēti 610 pieminekļu un karavīru apbedījumu vietas, kurās apbedīti desmitiem tūkstošu karavīru, — gan zināmu, gan nezināmu, — no neievērojamām piemiņas plāksnēm līdz grandioziem memoriālajiem ansambļiem. Turklāt, — kartē ir norādītas daudzas civilpersonu — nacistiskā terora upuru apbedījumu vietas, vēl jo vairāk tāpēc, ka viņi atdusas blakus karavīriem.

Plašākas ziņas par daudziem objektiem, kā arī apbedīto karavīru sarakstus, norādes uz fotogalerijām, "Google" interaktīvo piemiņas vietu karti u.tml. meklējiet arī mūsu mājaslapā: musumemorials.lv

Karte ir paredzēta izplatīšanai bez maksas. Tās pirmā prezentācija notika 2017.gada 5.maijā biedrības "Mūsu atmiņas Memoriāls" rīkotās konferences "Kurzemes cietoksnis" jeb "Kurzemes katls": Otrā pasaules kara beigu posma karadarbības vēsturiskais novērtējums" laikā. 

Tagad karti kolektīvai un individuālai lietošanai var pasūtīt biedrībā "Mūsu atmiņas Memoriāls", iesūtot pieteikumu biedrības mājaslapā internetā. 

Pasūtīt karti

 1. Uzvārds, vārds(*)
  Заполните это поле
 2. Organizācija
  Неверный ввод
 3. Eksemplāru skaits(*)
  Неверный ввод
 4. E-mail(*)
  Неверный ввод
 5. Tālrunis
  Неверный ввод
 6. Неверный ввод

©2021 Mūsu atmiņas MEMORIĀLS. Dizains un saita atbalsts: Xprint media

Meklēt